PRZETARG NA AUTOBUSOWE HYBRYDY ROZSTRZYGNIĘTY

Read Time:1 Minute, 27 Second

Warszawska firma Lider Trading Sp. z o.o. wyprodukuje 40 nowych autobusów hybrydowych, które pod koniec przyszłego roku zasilą flotę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie. Właśnie rozstrzygnięto przetarg w tej sprawie.

Niskoemisyjne autobusy mają być zasilane napędem gazowo-elektrycznym, co będzie ewenementem w skali kraju. Będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Wyposażone zostaną m.in. w pomost i rampę umożliwiającą wjazd wózków inwalidzkich.

Firma z Warszawy była jedyną, która złożyła swoją ofertę. Przetarg składał się z dwóch części. Pierwsza dotyczyła zakupu i dostawy 25 nowych krótkich autobusów, druga – 15 autobusów przegubowych. Lider Trading ma czas na dostarczenie wszystkich pojazdów do 30 listopada przyszłego roku. Wartość całego zamówienia to 65 mln 850 tys. zł (pierwsza część zamówienia – 37 mln 500 tys. zł, część druga – 28 mln 350 tys. zł). Dostawa nowych, ekologicznych autobusów pozwoli wymienić dużą część starego taboru MPK.

Pieniądze na zakup hybrydowych autobusów – prawie 66 mln zł – przyznał Częstochowie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu „Gazela” (nasze miasto jest zdecydowanie największym beneficjentem obecnej edycji programu). Jego celem jest wspieranie realizacji przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie miejskim.

Przypomnijmy, że w tym roku MPK w Częstochowie wzbogaciło się już o 10 nowych autobusów marki Solaris. Wszystkie wyposażone zostały w silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, klimatyzowaną kabinę kierowcy oraz przestrzeń pasażerską.

Rozwój transportu niskoemisyjnego z przebudową linii tramwajowej, budową węzłów przesiadkowych i dróg rowerowych oraz zakupem nowego taboru dla MPK to jeden z priorytetów Miasta Częstochowy w nowym okresie programowania środków unijnych. W najbliższych latach są więc szanse na kolejne inwestycje poprawiające komfort pasażerów komunikacji miejskiej, współfinansowane ze środków zewnętrznych.


Więcej informacji na www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=4484. Zdjęcie i informacje pochodzą z serwisu czestochowa.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post XVIII GWIAZDKA NA SPORTOWO
Next post ANNA PALECZEK-SZUMLAS P.O. DYREKTORA MGS