ANNA PALECZEK-SZUMLAS P.O. DYREKTORA MGS

Read Time:1 Minute, 1 Second

Od stycznia Anna Paleczek-Szumlas pełni obowiązki dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki. Zastąpiła na stanowisku dyrektora częstochowskiej instytucji kultury Czesława Tarczyńskiego do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Anna Paleczek-Szumlasstudiowała na Wydziale Architektury Wnętrz Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, później ukończyła studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej (obecnie Akademii Jana Długosza). Jest też absolwentką studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie, a także licznych kursów menadżerskich.

Podczas studiów była przewodniczącą Rady Uczelnianej WSP i współorganizowała akademickie imprezy kulturalne, m.in. Juwenalia, Kulturalną Jesień Studentów, przeglądy piosenki studenckiej, wystawy fotograficzne, wernisaże. Pracowała w częstochowskim oddziale Agencji Rozwoju Exportu (1994-1996), w Banku Częstochowa S.A. (1996-2002); od 1999 do 2014 prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie projektów użytkowych, graficznych, aranżacji wnętrz, organizacji imprez kulturalnych, doradztwa finansowego; przez wiele lat współpracowała też z grupą ING.

Od 2010 roku pracowała w dziale Edukacji i Wystaw Muzeum Częstochowskiego, do jej zadań należało m.in. tworzenie nowych programów oraz lekcji edukacyjnych i artystycznych dla uczniów, pozyskiwanie funduszy na działalność edukacyjno–wystawową czy organizacja I edycji Konkursu Design. Trzy kolory segregacji. Jest członkiem Komisji ds. Estetyki Miasta.


Więcej informacji na www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=4676. Zdjęcie i informacje pochodzą z serwisu czestochowa.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post PRZETARG NA AUTOBUSOWE HYBRYDY ROZSTRZYGNIĘTY
Next post WIĘCEJ CZĘSTOCHOWY W POLSKIM RADIU KATOWICE