XVIII GWIAZDKA NA SPORTOWO

XVIII GWIAZDKA NA SPORTOWO

5 grudnia 2014 Wyłączono przez Redakcja

img_0000-13

Już po raz osiemnasty uczniowie szkół regionu częstochowskiego bawili się podczas tradycyjnej Polonijnej Gwiazdki na Sportowo.

W zorganizowanej przez Regionalną Radę Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe imprezie, oprócz kilkuset uczniów szkół regionu częstochowskiego, uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, a także młodzi żużlowcy, tancerze i sportowcy (w tym olimpijczycy).

Tradycyjnie na przybyłych czekały atrakcje: mecz piłki nożnej pomiędzy juniorami Rakowa Częstochowa i reprezentacją Mstowa, prezentacja częstochowskich żużlowców, popisy taneczne i pokaz sztuk walki. Wśród uczestników przeprowadzono konkurs na najlepiej kibicującą szkołę; nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który obdarowywał zebranych słodkościami.

„Gwiazdka na Sportowo” to coroczna okazja do przypomnienia osiągnięć sportowych zawodników naszego regionu i zaprezentowania zespołów artystycznych. Służy również nauce kulturalnego kibicowania i integracji poszczególnych szkół.

Więcej informacji na www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=4595. Zdjęcie i informacje pochodzą z serwisu czestochowa.pl