Praktyka czyni mistrza!

Read Time:1 Minute, 22 Second

Nauka języków obcych okazuje się coraz modniejsza. Dzięki bogatej ofercie centrów i szkół językowych możemy zapisać się już nie tylko na kurs języka angielskiego albo niemieckiego, ale też (znacznie częściej) chińskiego czy arabskiego. Dlaczego warto uczyć się języków?

Dlatego, że…

Dlatego, że zapewniają nam nieograniczone możliwości! Nieznajomość któregokolwiek języka obcego często daje nam się we znaki w najmniej oczekiwanym momencie. Za to jego znajomość – również w najmniej oczekiwanym momencie – może stać się dla nas błogosławieństwem. Nawet jeśli nie jesteś już nastolatkiem ani studentem, nie myśl, że nauka nie jest dla ciebie. Zadbaj o odpowiednie warunki i zmotywuj się do niej, a nim się obejrzysz, odczujesz efekty!

Samoukiem być…

Wielu sądzi, że nauka języków obcych jest nieopłacalna. Kursy językowe są bardzo drogie i często okazują się niewystarczające. Dlatego też znaczna część osób postanawia uczyć się samodzielnie. Kupienie dobrego podręcznika, który zapewni nam podstawy, oraz bliski kontakt z wymową i spontaniczną rozmową w danym języku może sprawić, że nagle mówienie i rozumienie wyda nam się bułką z masłem! Przestaniemy się martwić, że nie dogadamy się podczas wakacji w obcym kraju, a sama nauka nie będzie nam już spędzać snu z powiek. Magia? Być może, jednak jest coś znacznie bardziej przekonującego…

Mów! Mów jak najwięcej!

Mianowicie to, że słówka i wkuwanie regułek gramatycznych to nie wszystko. Oprócz nich bardzo ważną umiejętnością językową (jeśli nie najważniejszą) jest właśnie mówienie! Dzięki tzw. osłuchiwaniu się z językiem, np. podczas oglądania filmów w oryginalnej wersji albo słuchaniu zagranicznych audycji radiowych, z łatwością wychwycimy stałe konstrukcje, zwroty oraz przyzwyczaimy swój mózg do obcej wymowy. To znacznie przyspieszy naszą naukę i sprawi, że stanie się owocna. Pamiętajcie, że to praktyka czyni mistrza.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Medycyna naturalna – leczenie pijawkami
Next post Czy warto korzystać z usług doradcy finansowego?