Medycyna naturalna – leczenie pijawkami

Read Time:1 Minute, 19 Second

Coraz częściej w leczeniu różnych chorób wspomagamy się medycyną naturalną, która ma za zadanie regulować naturalne procesy organizmu i niwelować dolegliwości. Obecnie dużą popularnością cieszy się hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami. Ten sposób uzdrawiania znany jest już od wielu wieków. Pijawki swoje lecznicze właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom, zawartym w ślinie tych małych organizmów.

Leczenie dolegliwości

Hirudoterapia przydatna jest we wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości. Skutecznie sprawdza się przy chorobach układu krążenia, np. zakrzepowym zapaleniu żył, nadciśnieniu tętniczym, a nawet migrenie. Dodatkowo leczenie pijawkami  można zastosować, aby złagodzić schorzenia układu oddechowego, ruchowego, a także choroby neurologiczne i wiele innych. Pijawki są również nieocenioną pomocą w procesie gojenia ran. Jednak nie wszyscy mogą korzystać z tej terapii. Nie zaleca się stosowania hirudoterapii osobom starszym, dzieciom oraz kobietom w ciąży, a także chorym na nowotwory.

Przygotowanie do zabiegu

Jeżeli planujemy skorzystanie z hirudoterapii należy wybrać profesjonalny gabinet, specjalizujący się w leczeniu pijawkami. Wtedy będziemy mieli pewność, iż pijawki pochodzą z pewnego źródła. Dodatkowo dzień przed zabiegiem, po konsultacji z lekarzem, należy odstawić silne leki. Nie wolno również przyjmować medykamentów rozrzedzających krew i specyfików rozszerzających naczynia krwionośne. Bardzo ważne jest również odpowiednie przygotowanie skóry, aby miała naturalne pH. W związku z tym trzeba zrezygnować z perfum oraz mydeł zapachowych. Niektórzy mogą obawiać się momentu przystawienia pijawki. Jednak niesłusznie, ponieważ jej ugryzienie porównywalne jest do ukąszenia komara.

Pijawki mają jeszcze jedno zastosowanie w medycynie estetycznej. Panie mogą skorzystać z maseczek z pijawek, które mają dobroczynny wpływ na skórę twarzy i dekoltu. Jak widzimy warto zapoznać się z naturalnymi metodami leczenia, a w szczególności zastosować hirudoterapię, która działa pozytywnie na cały organizm.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Postaw na metody bezpośrednie
Next post Praktyka czyni mistrza!