Plusy i minusy metody Callana

Plusy i minusy metody Callana

20 marca 2017 Wyłączono przez Redakcja

Dużo słyszy się takich historii kiedy to ktoś ze znajomych siada przed komputerem szukając dobrej szkoły językowej i po kilku minutach ma już swojego faworyta. Powiedzmy sobie szczerze – każda metoda ma swoje plusy i minusy.

Na celownik idzie jeden ze sposobów nauki języka, który jest ceniony przez wielu ludzi ze względu na szybkie przyswajanie słownictwa. Na początku warto powiedzieć, że metoda Callana nie jest monotonna. Przez cały czas zajęć lektorzy dbają o to, żeby kursant nie rozkojarzył się. Nacisk jest kładziony głównie na dialogi a nie ćwiczenia gramatyczne. Już na pierwszych zajęciach można zauważyć, że niczym nie przypominają lekcji tych w szkole. Większy nacisk jest na mówienie niż rozwiązywanie zadań, dlatego czytanie tekstów i rozwiązywanie zadań gramatycznych jest absolutnym minimum na kursie. Trudno zaprzeczyć, że to jest najszybsza metoda nauki języka obcego. Jednak jak każdy sposób nauki ma swoje minusy. Jednym z najważniejszych jest brak zaangażowania ze strony kursanta. Nauka języka polega na ciągłym jego powtarzaniu.

Kolejną wadą jest to, że lektor mówi dość szybko. Prędkość prowadzenia dialogów jest dużo szybsza niż na typowych zajęciach języka angielskiego. No i najważniejsze – nie ma tutaj prac domowych co oznacza, że jest dużo czasu na powtórzenie słownictwa z zajęć. Mimo skuteczności metody część kursantów bywa znudzona po paru zajęciach ciągłym powtarzaniem tego samego. Istnieje wiele placówek, które oferują wysoki poziom nauczania języka. Jaki jest nacisk na język angielski Częstochowa można przeczytać tutaj http://tarkowski.edu.pl/. Kolejnym minusem jest częsta rotacja nauczycieli przez co kursant może poczuć się niepewnie. Poza tym zadawanych jest mnóstwo pytań po angielsku i może poczuć się z jednej strony przytłoczony, ale z drugiej szlifuje język. No i najważniejsze – trzeba dobrać odpowiedni poziom języka angielskiego.

Metoda Callana sprawdza się u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z angielskim. Kursanci, który posiadają już podstawy nie będą się rozwijać, dlatego muszą znaleźć odpowiednią grupę do swojego poziomu