Czy warto się uczyć metodą Callana?

Read Time:1 Minute, 30 Second

Metoda Callana stała się metodą, która nie kładzie nacisku na zrozumienie materiału, ale na szybkość. Zdania są podzielone: cześć uważa, że nauczanie języka po prostu nie jest skuteczne, druga część, że można się nauczyć biegłego posługiwania nim. Jak jest naprawdę?

Początki metody Callana sięgają aż XX wieku kiedy to jeden z profesorów na uniwersytecie Cambridge stworzył skuteczną metodę nauczenia się języka angielskiego. Główne założenia przy uczeniu się języków jest poznawanie słówek. W tej metodzie polega ona ma powtórkach nauczonego się już materiału. Różnica polega na tym, że nacisk jest kładziony na kwestie słuchania speakerów niż na samym tekście pisanym. Najważniejszym punktem jest konwersacja z tego względu, że polega ona ma zadawaniu pytań przez lektora. Kursant powinien odpowiadać na nie w krótkim czasie. Co za tym idzie przełamuje nieśmiałość, ale także uczy się nowego języka. Dużym problemem jest szybkie mówienie lektora przez co większość osób rezygnuje nawet po pierwszych zajęciach. Warto jednak wspomnieć, że szybkie tempo prowadzenia zajęć zabija nudę i dekoncentrację.

Aby zapamiętać słówka z zajęć należy je powtarzać. Nudne uczenie się słówek wcale nie pomaga w ich zapamiętywaniu. Warto sobie z czymś je kojarzyć, wtedy tempo zapamiętywania słówek wzrośnie. Tak działa callan Częstochowa. Czytanie i pisanie się zdarza, ale główny nacisk jest kładziony na mówienie. Nie ma tutaj miejsca na długie, kolorowe teksty czy też ćwiczenia gramatyczne. Metoda Callana coraz częściej jest wprowadzana do oferty szkół językowych. Mimo, że jest ona dość stara co jakiś czas są do niej wprowadzana nowoczesne rozwiązania. Jest ona dostosowana do osób w każdym wieku. Tajemnicą sukcesu jest powtarzanie materiału i właśnie tutaj na to jest kładziony nacisk.

Metoda Callana nadaje się zarówno do uzupełnienia wiedzy szkolnej jak i nauki od podstaw. Posiada ona pewną przewagę, gdyż jest w stanie nauczyć języka tylko w roku zamiast w kilka lat jak to jest robione w szkołach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Plusy i minusy metody Callana
Next post Kampanie Facebook ads – dlaczego są tak bardzo wartościowe?