Lifehack tu, patent tam… – w dżungli internetowych porad na temat matury

Read Time:1 Minute, 40 Second

Jeżeli jesteś uczniem liceum lub technikum, z pewnością wkrótce zmierzysz się z maturą. Jak się przygotować?

Lifehack tu, patent tam… matura

W internecie jest wiele patentów i pomysłów na efektywne przyswajanie słówek czy zwrotów. Na social mediach i stronach blogerskich powstały nawet specjalne programy, w których uczymy się angielskiego ze znanymi youtube’rami czy gwiazdami. Jednak brak nam motywacji do codziennego zakuwania nowych słówek czy zwrotów, a przecież matura już za pasem. Ani się obejrzymy i zawita maj, a z nim kasztany, galowe mundurki i czarne długopisy. A co zrobić żeby w maju nie dopadł nas czarny humor? Chyba czarny długopis wystarczy… Z przymrużeniem oka, zaczynamy maraton. Angielski maraton! Gotowi?

Startujemy

Oczywiście nikt nie mówi, że w jeden dzień nauczysz się całego materiału. Mamy jednak kilka patentów na polepszenie Twojej koncentracji i pamięci. Szybki lifehack? Proszę bardzo! Fiszki, karteczki i przypominajki w telefonie. Co jeszcze? Aplikacje, które pomagają w codziennym przyswajaniu porcji słówek, czy po prostu nagrywanie tych wyrażeń na dyktafon i odsłuchiwanie. Jedziesz autobusem do szkoły? Spróbuj opisać to co widzisz po angielsku. Masz okienko i wertujesz instagrama? Poszukaj zagranicznych profili i spróbuj zrozumieć co jest napisane pod ich zdjęciami. Czasami oglądanie amerykańskiego youtuba czy czytanie blogów, wiele daje. Oczywiście to nie wszystko, bo na maturze wymagają dużo więcej i tak nie jest to dobra wiadomość, bez nauki się nie obędzie. Brak Ci motywacji? Mamy rozwiązanie!

Dlaczego warto zapisać się do szkoły językowe?

Dlaczego? Po pierwsze to dodatkowa porcja motywacji dla Ciebie. Po drugie, uczą Cię profesjonaliści, którzy na pewno podejdą do Ciebie w sposób indywidualny. A po trzecie, kurs językowy to nie tylko sucha wiedza. Nauka w grupie da Ci możliwość wykorzystania nabytych już umiejętności w praktyce. Będziesz konwersować z innymi uczniami i brać udział w licznych projektach. Nie ma tam żadnych prac domowych ani kartkówek! Uczysz się sam dla siebie bez stresu o złą ocenę czy niski wynik testu. Co jeszcze? Jeżeli przeraziłeś się pracą w grupie bez obaw. Każda grupa jest kompletowana na podstawie umiejętności, więc nikt nie będzie wyżej od Ciebie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Holowanie to pestka
Next post Plusy i minusy metody Callana