Obróbka z blachy – jak uszczelnić komin?

Read Time:1 Minute, 26 Second

Komin każdego budynku wymaga uszczelnienia, które będzie skutecznie chronić go przed wodą opadową spływającą z dachu. Bez uszczelnienia, woda będzie wnikać pod pokrycie dachowe, co będzie powodować jego niszczenie. Najpopularniejszą i najtrwalszą metodą jest obróbka z blachy, która doskonale wpasuje się pod estetykę każdego pokrycia dachowego, niezależnie czy będzie blachodachówka, czy dachówki ceramiczne.

Blachodachówka – Jaka blacha do obróbki komina?

Jeżeli dach pokrywa blachodachówka, najlepsza będzie blacha płaska powlekana, miedziana lub tytanowo-cynkowa. Dzięki różnym lakierom, możliwe jest dobranie jej kolorystycznie do pokrycia całego dachu. Jeżeli pokrycie dachowe wykonane jest z blachodachówek lub blachy trapezowej, na ogół do obróbki komina wykorzystywana jest blacha o tych samych parametrach. Oczywiście zasada ta funkcjonuje jedynie jeżeli dach pokrywa blacha, natomiast nie obowiązuje, jeżeli dach pokrywają dachówki cementowe lub ceramiczne.

Przy wyborze materiałów, warto zdecydować się na firmy renomowane, które prezentują wysoką jakość materiałów, które wytrzymają wiele lat – https://pokrycia.pl oferuje materiały wysokiej jakości, objęte gwarancją producenta.

Przygotowanie i montaż elementów z blachy

Aby przygotować się do obróbki komina, należy uformować z blachy cztery elementy, przedni, tylny oraz dwa boczne. W zależności od tego, jak wysoki jest komin, uszczelnienie będzie składało się z jednego lub dwóch pasów, które należy odpowiednio pozginać. Gotowe części będą leżeć na pokryciu. Należy wziąć pod uwagę, że należy odpowiednio je poukładać, aby blachodachówka lub blacha trapezowa nie były narażone na wciekanie wody.

Mocowanie blachy do obróbki nie jest trudne. Wystarczy wykonać nacięcie ścian komina na grubość mniej więcej 2 cm, z zachowaniem odpowiedniego kąta. W miejsce nacięcia wprowadzić należy zgiętą blachę. Miejsce łączenia należy uszczelnić sylikonem dekarskim. W przypadku, gdy obróbka wykonywana jest z dwóch pasów, drugi z nich należy umieścić pod pierwszą obróbką, co dodatkowo zapobiega dostawaniu się wody. Mocować należy go z pomocą kołków.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Poprawna pielęgnacja betonu
Next post Wykorzystanie posadzki żywicznej