Wykorzystanie posadzki żywicznej

Wykorzystanie posadzki żywicznej

12 maja 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Wraz z upływem lat trendy zmieniają się nie tylko w branży odzieżowej, ale również w budowlanej. Niegdyś królował przepych i wszechobecna boazeria. Dziś natomiast coraz więcej osób wybiera minimalizm i prostotę. Budując bardzo nowoczesne budynki, ludzie starają się wygospodarować jak najmniej powierzchni, zachowując otwartą przestrzeń. Posadzki żywiczne jeszcze do niedawna kojarzyliśmy głównie z obiektami przemysłowymi oraz użyteczności publicznej. Teraz chętnie wykorzystujemy je we wnętrzach, podkreślając ich nowoczesny charakter. Są bardzo wytrzymałe, a przy tym prezentują się bardzo oryginalnie.

Posadzki żywiczne – opinie

Posadzka żywiczna może elegancko ozdobić każde pomieszczenie, a jednocześnie nadając mu oryginalny i nowoczesny design. Przekonuje do siebie przede wszystkim dobrymi parametrami technicznymi oraz bezproblemową eksploatacją. Takie podłogi to:

  • wytrzymałość – nawet cienka warstwa żywicy stanowi skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zarysowaniami,
  • idealna gładkość i szczelność – posadzki nie posiadają łączeń, czyli nie przepuszczają wilgoci i płynnych zabrudzeń, dzięki temu są proste w utrzymaniu czystości,
  • duża odporność na działanie kwasów i środków czystości.

Ciekawostką jest, że posadzki żywiczne nie tylko jest kładziona w nowych budynkach, ale również można ją wykonywać także bezpośrednio na starym wykończeniu (wiekowa drewniana podłoga czy kamienne płytki). Wylana żywica – podkreśli posadzkę i ją utrwali, nie pozwalając na dalsze zabrudzenia, a przede wszystkim uszkodzenia tym samym powierzchnia nadal pozostanie idealnie gładka.

Rodzaje posadzek żywicznych

Najczęściej stosowanym kryterium podziału posadzek jest specyfika montażu. Opierając się na podstawie tego kryterium, wyróżnić można:

  • żywiczne posadzki cienkowarstwowe (posiadają około 0,5 mm grubości i jako jedyne możemy wykonywać samodzielnie),
  • żywiczne posadzki wylewane, grubowarstwowe (posiadają od 2 do 4 mm grubości),
  • żywiczne posadzki grubowarstwowe, kwarcowe (żywice wzbogaca się o naturalny, oczyszczony piasek).

Więcej informacji na stronie: https://centrumposadzek.com.pl.