Jaka blacha na dach będzie najlepsza?

Read Time:1 Minute, 24 Second

Kiedy nasz dach potrzebuje renowacji, ale mamy na ten cel ograniczone fundusze, to najlepszym rozwiązaniem będzie pokrycie go blachą. Materiał ten jest tani, ale trwały i wygląda równie estetycznie jak popularne dachówki ceramiczne lub betonowe.

Czym się sugerować podczas wyboru odpowiedniej blachy dachowej?

Na rynku oprócz blachodachówek mamy do wyboru również blachę trapezową. Która blacha dachowa będzie lepsza? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wygląd dachu – w przypadku tych o skomplikowanych kształtach, lepsza będzie blachodachówka. Ze względu na to, że materiał ten występuje w płytach modułowych, jest o wiele łatwiejszy w montażu, sprawdzi się nawet na dachach o dużym stopniu nachylenia. Na proste dachy, o dużej powierzchni, lepsza będzie blacha trapezowa, ale trzeba wiedzieć, że np. w domach jednorodzinnych lepiej będą wyglądać blachodachówki. Do złudzenia przypominają one tradycyjne dachówki ceramiczne czy betonowe, ale są od nich o wiele lżejsze, przez co nie będą obciążać konstrukcji. Warto zwrócić uwagę na grubość blachy, bo im grubsza tym cięższe będzie pokrycie, ale też bardziej trwałe.

Jakie blachodachówki będą najlepsze?

Na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów blachodachówek – z powłoką matową, w połysku i takie, które przypominają drewno. Te ostatnie będą idealne na dachy domów w typie leśniczówki. Na pytanie jaka blachodachówka będzie najlepsza, ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ dużo też zależy od gustu. Bardzo ważne jest, aby pokrycie dachowe pasowało wizualnie do elewacji. Wybór ten nie jest bardzo trudny, bo blachodachówki występują w wielu różnych kształtach i kolorach. Bez problemu uda się wybrać odpowiedni. Co jeszcze można dodać? Podczas wyboru blachodachówek należy zwrócić uwagę na rodzaj powłoki zabezpieczającej blachę, najmniej trwałe są te poliestrowe. Jeżeli wybierzemy pokrycie ze stali, należy sprawdzić, jakiego rodzaju zabezpieczenie antykorozyjne zostało użyte – do wyboru mamy blachę ocynkowaną lub pokrytą alucynkiem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Dla kogo konto oszczędnościowe będzie dobrą inwestycją?
Next post Niepełnosprawni i ulgi podatkowe