Dla kogo konto oszczędnościowe będzie dobrą inwestycją?

Read Time:1 Minute, 55 Second

Konto oszczędnościowe jest dzisiaj najczęściej wybieranym produktem bankowym. Wszystko dlatego, że łączy w sobie dwie cechy. Z jednej strony jest podstawowym rachunkiem, dzięki któremu udaje się optymalnie zarządzać swoimi finansami. Z drugiej zaś staje się świetnym instrumentem, dzięki któremu możliwe jest pomnażanie swoich środków. Sprawdź, kto wybiera konto oszczędnościowe i dlaczego?

Dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo

Nie da się ukryć, że to właśnie konta oszczędnościowe są jednym z niewielu instrumentów inwestycyjnych, które nie wiążą się z nawet minimalnym ryzykiem utraty wniesionego kapitału. Rzeczywiście inwestor może utracić wypracowane odsetki, ale środki, które ulokował na koncie, zostaną mu zwrócone w całości.

Okazuje się, że Polacy nadal boją się agresywnego inwestowania. Dopiero zaczynamy oszczędzać pieniądze i nie chcemy ich stracić. Z całą pewnością wolimy zarobić mniej, ale za to pewnie i konta oszczędnościowe właśnie to nam gwarantują. Chcemy zarabiać, ale bez stresu, w pełnym spokoju.

Dla tych, którzy chcą inwestować w długim terminie

Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że konta oszczędnościowe sprawdzają się jako inwestycja wtedy, gdy są zakładane na długi czas. Sprawdza się tutaj zasada, zgodnie z którą im dłużej trwa inwestycja, tym na większe zyski możemy liczyć.

To właśnie dlatego konta oszczędnościowe zakładamy na przykład z myślą o naszych dzieciach albo o czasie, kiedy przestaniemy być aktywni zawodowo. Cel inwestycyjny w przypadku konta oszczędnościowego powinien być określony na co najmniej kilka lat.

Dla tych, którzy inwestują wielotorowo

Kolejny czynnik, który sprawia, że konta oszczędnościowe są inwestycją korzystną, to fakt, że doskonale można je łączyć z innego typu inwestycjami. Poprzez rozdzielanie kapitału i lokowanie środków w różne instrumenty, skutecznie ogranicza się ryzyko inwestycyjne.

Doskonałym pomysłem jest na przykład prowadzenie konta oszczędnościowego, które gwarantuje zysk, ale jednocześnie inwestowanie w bardziej agresywne instrumenty, na przykład fundusze inwestycyjne. Wtedy inwestor ma pewność zarobku, chociaż z części inwestycji.

Dla tych, którzy zaczynają pomnażać swoje pieniądze

Warto również nadmienić, że konta oszczędnościowe nie są zbyt wymagające. Inwestor musi po prostu ulokować na takim rachunku swoje pieniądze, a te automatycznie będą podlegać oprocentowaniu. Między innymi właśnie dlatego jest to świetny pomysł dla początkujących, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z pomnażaniem własnych środków.

W tym przypadku niepotrzebna jest żadna wiedza ani umiejętności. Co więcej, nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo najczęściej konta oszczędnościowe zakłada się dzisiaj przez internet lub telefon. To ogromny komfort, który dzisiaj przy braku czasu na cokolwiek jest szczególnie doceniany.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Kredyt samochodowy – zło konieczne?
Next post Jaka blacha na dach będzie najlepsza?