Jak uczyć się angielskiego, kiedy brak nam motywacji?

Read Time:1 Minute, 31 Second

Odkładanie wszystkiego „na jutro” i „niechcemisizm” to najczęstsze objawy braku motywacji. Niby chcemy się nauczyć języka, niby się staramy, ale jak przyjdzie co do czego, to wolimy pograć na komputerze niż przyłożyć się do nauki. Co zrobić, by zmotywować się do nauki? Czy jest jakiś skuteczny sposób na „słomiany zapał”?

Po pierwsze – wyznacz sobie cel!

Dla wielu osób nauka bez celu to męczarnia. Musimy mieć jakiś cel, byśmy mogli się zmotywować do pracy. Zastanów się, dlaczego chcesz się nauczyć angielskiego? Wyjeżdżasz za granicę? A może chcesz awansować w pracy czy szukasz nowego zajęcia? Jeśli będziesz miał dobry powód do nauki, łatwiej będzie Ci ona przychodziła.

Po drugie – zaplanuj sobie naukę!

W zależności od tego, ile czasu chcesz poświęcić na naukę, rozpisz sobie dokładnie plan zajęć. Jeśli np. wiesz, że po kolacji zwykle grasz na komputerze czy przeglądasz Facebooka, wygospodaruj sobie ten czas na powtarzanie słówek. Nie musi to być cała godzina. Nawet jeśli będziesz codziennie uczył się 20 minut, i tak zobaczysz efekty. Liczy się przede wszystkim regularność.

A jeśli trafią Ci się takie dni, że kompletnie nic Ci się nie będzie chciało, włącz sobie zagraniczną muzykę albo film po angielsku z napisami. Nawet nieświadomie Twój mózg przyswoi kilka nowych słówek.

Znajdź partnera do nauki

Samotna nauka może nas czasem dobijać. Jeśli wiesz, że łatwiej jest Ci się uczyć, kiedy masz z kim powtarzać słówka albo porozmawiać po angielsku, znajdź sobie partnera do nauki. Warto też poszukać rodzimych użytkowników angielskiego w mediach społecznościowych. Prowadząc konwersacje z takimi osobami będziemy mogli ćwiczyć język w mowie i piśmie, poznamy też potoczne zwroty, których ludzie używają na co dzień.

Szkoła językowa

Jeśli wciąż brakuje Ci motywacji, być może najlepszym rozwiązaniem będzie zapisanie się do szkoły językowej. Na zajęciach ludzie często ze sobą rywalizują. Widząc, że inne osoby z grupy są lepsze, będziesz się bardziej starał, by wyrównać poziom.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Wyjazdy służbowe – wypożyczanie samochodów
Next post Jak prawidłowo dbać o sierść i witalność psa?