Jak prawidłowo dbać o sierść i witalność psa?

Read Time:1 Minute, 36 Second

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlatego warto wiedzieć, jak prawidłowo dbać o sierść i witalność naszego pupila. Dziś zdradzimy Ci na to kilka sposobów.

Wraz ze zmianami pór roku, i co za tym idzie ochłodzeniem, czy ociepleniem za oknem, nasze zwierzęta przechodzą duże przemiany. Tak samo, jak my. Kiedy robi się coraz zimniej, nasz organizm potrzebuje więcej energii i składników odżywczych. Pies również musi mieć zbilansowaną dietę, by jego sierść i aktywność fizyczna były, na jak najwyższym poziomie. Może nam w tym pomóc szczotkowanie pupila oraz odpowiednia karma, która dostarczy mu wszystkiego czego potrzebuje. Poniżej przeczytasz więcej na ten istotny temat.

Przeczytaj w wolnej chwili: http://portal-zdrowia.pl/zboza-w-psiej-karmie-kiepski-pomysl/

Zabiegi pielęgnacyjne – SPA dla Twojego pupila

Żeby pies cieszył się zdrową i lśniącą sierścią musimy regularnie ją szczotkować. Jeżeli do psiego fryzjera nie uśmiecha nam się chodzić, warto zainwestować w porządną szczotkę i środki pielęgnacyjne, które w połączeniu z codziennym czesaniem dadzą zadowalające efekty. Dzięki temu psiakowi usuwamy zbędne, zniszczone włosie i skóra pod wpływem masażu ma możliwość produkcji nowej, zdrowej sierści.

Pamiętajmy również, że gdy nasz pies zbyt często linieje warto przyjrzeć się karmie, którą mu podajemy lub wzbogacić dietę o suplementy dosypywane do psich chrupek. Na rynku dostępne jest również pożywienie bogate w witaminy i minerały, i jednocześnie smaczne, więc pupil na pewno chętnie będzie zajadał takie zdrowe specjały.

Witalność i zdrowie – spacery z psiakiem

Wiadomo, że im na dworze chłodniej, tym mniej czasu chce nam się spędzać na spacerach z pupilem. Jeżeli jeszcze do tego mieszkamy w bloku, pies nie ma się jak wybiegać. Tym samym jego siła i samopoczucie spada. Dlatego żeby w mroźne dni chętniej wychodzić z nim na przechadzki, możemy sobie to urozmaicić i pupilowi również – kupić kolorowy kubraczek i wykorzystać czas spaceru na słuchanie audiobooków, czy muzyki. Dzięki temu dobrze spożytkujemy takie wyjście i jednocześnie damy psu możliwość wybiegania się na świeżym powietrzu. Połączymy przyjemne z pożytecznym.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Jak uczyć się angielskiego, kiedy brak nam motywacji?
Next post Laptop dobrej jakości – jak go szukać?