Funkcje i rodzaje okien

Read Time:1 Minute, 27 Second

Okna to bardzo ważny element każdego domu. To one odpowiedzialne są za naświetlenie naszego mieszkania. Ładne, zadbane okna to wizytówka każdej pani domu.

Rodzaje okien

Przy wyborze okien najważniejszy jest materiał z jakiego są one wykonane, oraz ich funkcjonalność, estetyka, bezpieczeństwo i energooszczędność. Wybór materiału, z którego wykonane jest okno to indywidualna sprawa każdego klienta. Okna Częstochowa oferuje okna PVC, aluminiowe i drewniane. Oprócz zwykłych okien w ofercie można znaleźć również okna dachowe wykonane według najwyższych standardów. Wszystkie okna wykonane są z materiałów najwyższej jakości, według najnowocześniejszych technologii. 

Okno jako ozdoba domu

Oprócz swojej funkcjonalności i energooszczędności okno powinno być również estetyczne i ładne. W tym celu należy przede wszystkim dbać o czystość okien. Do mycia okien nie powinno się używać żadnych środków mogących porysować zarówno szyby jak i ramy okna. Jeśli okna są regularnie myte i utrzymywane w czystości, wystarczy woda z płynem do mycia naczyń i miękka ściereczka.

Najlepszą ozdobą czystego okna jest niezaprzeczalnie ładna firanka. Na rynku mamy ich ogromny wybór. Kiedyś zadaniem firanki było przede wszystkim zasłonięcie okna, aby z zewnątrz nie można było zajrzeć do mieszkania. Dzisiaj firanka pełni funkcję bardziej ozdobną, dlatego kształt i forma firanek spotykanych na naszym rynku jest ogromna. Każda pani domu znajdzie coś dla siebie. 

Zabezpieczenie okien na zimę

Zima to trudny okres dla okien. Narażone są one bowiem na ujemne temperatury i zmienną wilgotność powietrza. Ważne jest, aby okna zostały odpowiednio przygotowane na ten okres. Przede wszystkim okna należy umyć zanim nastaną temperatury ujemne. Należy również sprawdzić stan uszczelek, gdyż to one są odpowiedzialne za straty ciepła w naszym domu. Uszczelki powinny być posmarowane specjalnym środkiem uodparniającym je przed niskimi temperaturami. Również wszystkie elementy ruchome, odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie okien powinny być oczyszczone i zakonserwowane specjalnym środkiem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Zacieranie betonu – po co jest potrzebne?
Next post Beton towarowy – do czego służy?