Zacieranie betonu – po co jest potrzebne?

Read Time:1 Minute, 24 Second

Beton to bardzo solidny materiał budowlany, który stanowi niezbędny element wielu konstrukcji. Żeby jednak zadbać o jego pełną wytrzymałość, być może będzie potrzebował zacierania. Dlaczego jest to takie ważne?

Czemu służy zacieranie betonu?

Im lepszej jakości beton, tym większa gwarancja, że nasza budowla przetrwa przez wiele lat w nienaruszonym stanie. Warto zatem korzystać z usług sprawdzonych dostawców. Jednak nawet bardzo dobry materiał może czasem pękać, co dzieje się chociażby w przypadku nierównomiernego wysychania. By temu zapobiec, wykonuje się właśnie zacieranie betonu. 

Przy pomocy specjalnych zacieraczek możemy wygładzić powierzchnię wylewki, tym samym pozbywając się wszelkich nierówności. Dzięki temu zadbamy nie tylko o estetykę, ale także o trwałość. Jeśli zauważymy na betonie rysy i wgłębienia, to zacieranie umożliwi wyeliminowanie problemu jeszcze zanim materiał zaschnie. Dodatkowo zacieraczek można używać do wcierania w beton środków konserwujących i utwardzających. Możliwe jest również polerowanie i szlifowanie, co również znacząco poprawia wygląd wylewki. 

Zacieraczki do betonu

Do wyboru mamy zacieraczki ręczne, samojezdne oraz elektryczne (te, jak sama nazwa wskazuje, potrzebują dostępu do prądu – jeśli więc na placu budowy nie ma takiej możliwości, musimy wybrać inne rozwiązanie). Zacieraczki ręczne są bardzo uniwersalne, ponieważ ich budowa pozwala na dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Przed jej zamówieniem warto sprawdzić, jaka moc i średnica najbardziej nam odpowiada. 

Zacieraczki samojezdne są przeznaczone przede wszystkim do bardzo dużych powierzchni, ponieważ dysponują znacznie większą mocą. Ich ogromną zaletą jest fakt, że redukują do minimum wysiłek fizyczny – operator może wygodnie usiąść i kierować urządzeniem, które samodzielnie porusza się po betonie. Weźmy to pod uwagę, wyszukując „beton Olesno”.

Efekt, jaki chcemy uzyskać, zależy też w dużej mierze od łopatki do zacieraczki. Do wyboru mamy krawędziowe, przekładane, do zacierania pośredniego oraz zacieraczki typu kombi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Kurs angielskiego – zrób sobie prezent na święta
Next post Funkcje i rodzaje okien