Beton towarowy – do czego służy?

Read Time:1 Minute, 23 Second

Decydując się na remont, przebudowę domu czy wręcz budowę nowego budynku, materiałem, który będzie niezbędny jest beton. Bez niego nie można sobie wyobrazić żadnych prac budowlanych. Jaki beton zakupić i gdzie, aby mieć pewność, że materiał będzie najwyższej jakości?

Co to jest beton?

Beton to mieszanka kruszywa, wody i spoiwa hydraulicznego. W zależności od wymaganych parametrów, do betonu często dodawane są rożnego rodzaju ulepszacze, domieszki chemiczne i dodatki mineralne.

Różnice między betonem towarowym a zwykłym

Beton zwykły, to beton, który można wyprodukować samodzielnie na placu budowy. Jest to jednak dosyć kłopotliwe, jeśli potrzebujemy dużej ilości tego materiału. Produkując beton w betoniarce, nie sposób zachować tych samych proporcji mieszanych składników w przypadku każdej kolejnej porcji materiału. W konsekwencji każda porcja betonu będzie miała trochę inne parametry, a co za tym idzie, nie możemy mieć gwarancji, że konstrukcja będzie trwała i solidna. 

W sytuacji gdy potrzebujemy dużej ilości betonu, warto zamówić beton towarowy. Beton towarowy jest produkowany w betoniarniach, gdzie proces ten jest zautomatyzowany, co daje gwarancję powtarzalności. Nie ma mowy o niedokładnych proporcjach. Cena betonu towarowego nie jest wysoka a pewność, że materiał jest najwyższej jakości gwarantowana. Beton towarowy jest dowożony na plac budowy specjalnie przystosowanymi do tego samochodami. 

Gdzie zamówić beton

Wbrew pozorom, to skąd będzie pochodził zakupiony przez nas beton, ma znaczenie. Warto postawić na betoniarnie z długoletnim doświadczeniem i dobrą opinią. Beton Myszków oferuje materiały wysokiej jakości, spełniające wszelkie obowiązujące w tym zakresie normy. Beton jest bardzo ważnym elementem i odpowiada za trwałość i wytrzymałość poszczególnych elementów konstrukcji.

Bardzo ważnym elementem jest również pielęgnacja betonu. W zależności od pory roku i warunków atmosferycznych w czasie wykonywania prac budowlanych, skład betonu może się zmieniać.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Funkcje i rodzaje okien
Next post Jaki beton wybrać do budowy domu?