Okna do domu – na jakie się zdecydować?

Read Time:1 Minute, 25 Second

Stolarka okienna może być nie tylko urozmaiceniem elewacji, ale również może pełnić funkcję ozdoby wnętrza. Oferta producentów jest na tyle szeroka, że bez problemu możemy znaleźć produkt spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Na rynku dostępne są okna PCV, drewniane oraz aluminiowe i dodatkowo w różnych formach oraz kolorach. Ostateczny wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb.

Okna – czym kierować się przy wyborze?

Jeszcze kilka lat temu okna miały spełniać jedynie funkcję doświetlenia budynku oraz wentylacji pomieszczeń. Dziś sięgając po modele, które posiadają unikatowy kształt i barwę mogą ciekawie podkreślić wnętrze i nadać mu oryginalny charakter.

Stolarka okienna powinna spełniać nasze wymagania pod względem wizualnym, wpasowywać się w projekt budynku i zapewniać odpowiednie parametry akustyczne oraz termiczne. Na rynku możemy spotkać podział ze względu na materiał, jaki został użyty w produkcji, sposób otwierania, liczbę szyb czy lokalizację.

Sposób i kierunek otwierania okien ma duży wpływ na komfort ich użytkowania. Wyróżniamy następujące modele:

  • okna rozwierane – skrzydło okienne otwiera się na całej długości do wnętrza lub uchyla się od góry,
  • okna przesuwne – stosowane najczęściej w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt dużo miejsca,
  • okna odchylne – skrzydło okienne otwiera się na zewnątrz od dołu.

Okna plastikowe – czy warto?

Najczęstszym rozwiązaniem wybieranym przez osoby budujące dom są z pewnością okna PCV Częstochowa. Na ich popularność wpływa atrakcyjna cena, która jest znacząco mniejsza w porównaniu do innych modeli oferowanych przez producentów.

Wybierając plastikowe okna trzeba również wiedzieć, że nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych i są łatwe w utrzymaniu czystości. Odznaczają się wysokim stopniem sztywności i dodatkowo wzmacniają je metalowe profile. Co ważne – są wyjątkowo lekkie i stosunkowo łatwe w montażu. Warto wiedzieć, że podobnie jak w przypadku innych rodzajów okien, te z PCV również mogą wystąpić w wersji antywłamaniowej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Sucha zabudowa wnętrz – zalety wykorzystania
Next post Korzyści termomodernizacji budynku