wybor ogrzewania podlogowego

Ogrzewanie podłogowe – jakie są rodzaje i które wybrać?

Read Time:2 Minute, 2 Second

W ostatnich latach coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych grzejników ściennych na rzecz ogrzewania podłogowego. Ten trend nie może dziwić – podłogówka bardziej równomiernie ogrzewa powietrze w pomieszczeniu, pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, jest korzystniejsza dla zdrowia i daje większe możliwości aranżacyjne. Obecnie dostępne są różne rodzaje ogrzewania podłogowego. Czym się cechują i które warto wybrać?

Ogrzewanie podłogowe – podział

Generalnie ogrzewanie podłogowe dzieli się na dwa podstawowe rodzaje. Do wyboru mamy podłogówkę wodną oraz elektryczną:

  • ogrzewanie podłogowe wodne – taka instalacja opiera się na umieszczonych pod podłogą rurkach, które wykonane są z tworzywa sztucznego lub miedzi. To w nich krąży podgrzewana woda, która oddaje ciepło do wnętrza. Taki system może być zasilany niemal dowolnym źródłem ciepła i gwarantuje niskie koszty eksploatacji. Trzeba jednak pamiętać o tym, że montaż podłogówki wodnej jest kosztowny, ewentualne zmiany w systemie – raczej niemożliwe do przeprowadzenia, a naprawy – kosztowne. Decydując się na taki system, należy też wziąć pod uwagę fakt, że wymaga on zastosowania konkretnych materiałów podłogowych i nie powinien być obciążany masywnymi meblami,
  • ogrzewanie podłogowe elektryczne – alternatywą dla podłogówki wodnej może być instalacja elektryczna. W takim wariancie pod podłogą montowane są maty, folie lub kable grzewcze. Tutaj największą zaletą jest niższy koszt montażu oraz fakt, że ogrzewanie można zamontować nie tylko w nowobudowanym domu, ale także w domu, który jest poddawany remontowi. Jeżeli chodzi o wady, musimy wspomnieć o nieco wyższych kosztach eksploatacji, które są zależne od aktualnych cen energii elektrycznej.

Dużą popularnością cieszą się zarówno podłogówki wodne, jak i elektryczne. Można tu wspomnieć dodatkowo o opracowanym w Szwecji ogrzewaniu podłogowym powietrznym, które bazuje na zamkniętych obiegach kanałów grzewczych z powietrzem, które krąży wewnątrz. W Polsce póki co jest to jednak rozwiązanie stosowane rzadko.

Frezowanierowkow.pl – postaw na ogrzewanie podłogowe frezowane

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się frezowane ogrzewanie podłogowe, którego montaż oferuje na przykład firma frezowanierowkow.pl. Specjaliści zwracają uwagę na to, że frezowane ogrzewanie podłogowe może zostać zamontowane praktycznie wszędzie – nie tylko w domu jednorodzinnym, ale także w mieszkaniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych podłogowych, w tym przypadku nie ma konieczności wylewania nowej posadzki, więc nie dochodzi do dodatkowego obciążenia stropu.

Na stronie internetowej https://frezowanierowkow.pl/nasza-oferta/frezowanie-pod-ogrzewanie-podlogowe/ możesz też przeczytać, że frezowanie rowków i montaż w nich rur grzewczych jest pracą bezpyłową, szybką i niewiążącą się z dużymi kosztami. Z tego względu frezowanie rowków pod ogrzewanie podłogowe faktycznie dla wielu osób jest najlepszą opcją. Zapoznaj się z ofertą firmy FrezowanieRowkow.pl i poznaj szczegóły!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

suszarka bebnowa Previous post Jak czyścić suszarkę bębnową?
wakacje z dzieckiem w grecji Next post Przewodnik po rodzinnych wakacjach: co robić z dzieckiem w Grecji?