suszarka bebnowa

Jak czyścić suszarkę bębnową?

Read Time:2 Minute, 31 Second

Suszarki bębnowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem w wielu polskich domach. To urządzenia nowoczesne i niezawodne, które dają nam wygodę na co dzień. Jeśli mamy taki sprzęt w domu, warto wiedzieć, jak go wyczyścić. Jest to bardzo ważny aspekt, którego nie możemy pomijać. Dzięki temu zadbamy o sprawne i niezakłócone działania urządzenia. jak wyczyścić bębnową suszarkę? O czym trzeba wiedzieć? Jakie rozwiązanie wybrać?

Instrukcja obsługi

O czym pamiętać podczas czyszczenia suszarki bębnowej? Pierwszym krokiem jest z pewnością przeczytanie instrukcji obsługi sprzętu. Ten dokument powinien być przechowywany w łatwo dostępnym miejscu, tak aby służył nam w każdej chwili. Producenci oferują zarówno instrukcje papierowe, jak i elektroniczne. Warto po nie sięgać od razu po zakupie, tak aby dowiedzieć się ważnych rzeczy o urządzeniu. Nie należy samodzielnie kombinować z uruchomieniem lub czyszczeniem, gdyż to może się źle skończyć.

Filtr suszarki bębnowej i zbiornik na skropliny

Posiadacze suszarki bębnowej muszą wiedzieć, jak wyczyścić filtr w urządzeniu. Dobrym wyborem jest czyszczenie tego elementu po każdym suszeniu. Jeśli często wypełniamy suszarkę do pełna, filtr szybko ulega zanieczyszczeniom. Możemy zebrać zawartość filtra ręką lub użyć odkurzacza oraz umyć element pod bieżącą wodą.

Jeżeli chodzi o zbiornik na skropliny, jego zapełnienie jest zazwyczaj sygnalizowane określonym dźwiękiem. Co ciekawe, wodę ze zbiornika z powodzeniem wykorzystamy do umycia podłogi.

Skraplacz w suszarce bębnowej i bęben

O czym pamiętać podczas czyszczenia skraplacza? W wielu sprzętach ten element znajduje się na dole. Na obuwie często znajdziemy instrukcję, jak otwierać drzwi, za którymi znajduje się filtr skraplacza. W celu wyczyszczenia, sięgnijmy po odkurzacz. Jest to konieczne raz na kilka cykli suszenia ciuchów. Kolejną ważną kwestią jest czyszczenie bębna suszarki. Do mycia przydają się neutralne środki na bazie mydła, a do ich suszenia wykorzystajmy miękką szmatkę. Nie są zalecane materiały ścierne i stalowe myjki, które porysują wnętrze.

Obudowa i panel suszarki

Ostatnim etapem czyszczenia jest zazwyczaj zadbanie o obudowę i panel suszarki. Tutaj także przyda się środek na bazie mydła. Zapomnijmy o chemicznych środkach do mebli, które doprowadzą do korozji. Wysuszenie i przecieranie wymaga zastosowanie miękkiej szmatki. Jak widać, istnieje wiele miejsc w suszarce bębnowej, które trzeba systematycznie czyścić. Nie każdy użytkownik wie o tym, że tych elementów jest dosyć dużo.

Pamiętajmy o tym, że środek do czyszczenia przygotujemy samodzielnie w domu. Przyda nam się butelka, mydło, woda i tarka. Mydło ścieramy na tarce, zachowując proporcje jedna porcja mydła na 4 porcje wody. Aby mydło się rozpuściło, woda powinna być ciepła. Po połączeniu mydła z wodą czekamy parę godzin, tak aby płyn nabrał odpowiedniej konsystencji. Zbyt gęsty środek wymaga dolania wody. Przeczytaj jak czyścić suszarkę bębnową? Okazuje się, że wyczyszczona suszarka lepiej suszy ubrania i pobiera mniej prądu.

Podsumowując warto zauważyć, że czyszczenie suszarki bębnowej jest związane z kilkoma ważnymi elementami urządzenia. Nie możemy pomijać obudowy i panelu, zbiornika na skropliny, filtra suszarki, skraplacza oraz bębna naszej suszarki. Regularne czyszczenie wykonujemy dokładnie i precyzyjnie, tak aby nie uszkodzić żadnego elementu. W tym celu przyda nam się roztwór na bazie wody i mydła. Nie jest to trudne zadanie, dlatego każda pani domu poradzi sobie ze sprawnym wyczyszczeniem urządzenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Trądzik różowaty – przyczyny, zapobieganie, leczenie
wybor ogrzewania podlogowego Next post Ogrzewanie podłogowe – jakie są rodzaje i które wybrać?