Odnowienie i konserwacja dachu przed zimą

Read Time:1 Minute, 30 Second

Zima zbliża się wielkimi krokami, więc najwyższy czas pomyśleć o konserwacji dachu i odpowiednim zabezpieczeniu go przed zimą. Jeśli nie wiemy, jak się do tego zabrać, ten artykuł na pewno będzie pomocny. Zdradzimy w nim, jak prawidłowo umyć i oczyścić dach oraz jak zadbać o rynny, które są równie ważne, jak samo zadaszenie.

Mycie i czyszczenie połaci dachowych

Jeśli na naszym dachu znajduje się blachodachówka w modułach albo blacha trapezowa, mamy ułatwione zadanie. Są to pokrycia bardzo łatwe w konserwacji i niewymagające jej praktycznie w ogóle. Jednak od czasu do czasu warto zrobić przegląd modułów, by upewnić się, że nasz dach jest stabilny i nie powstały żadne uszkodzenia. W tym celu należy wymyć z niego wszystkie zanieczyszczenia – brud, błoto, liście i śmieci naniesione przez wiatr. Robimy to na dwa sposoby – specjalistyczną szczotką lub myjką ciśnieniową. Jeśli dach będzie czysty, łatwiej zauważyć na nim wszelkiego rodzaju usterki – nawet te najdrobniejsze.

Po oczyszczeniu poszycia, warto założyć preparat impregnacyjny, który kupimy w markecie budowlanym lub sklepie internetowym. Jednak jeśli zauważymy jakiekolwiek usterki, warto umówić się z dekarzem, który wszystko naprawi i zabezpieczy dach na zimę.

Rynny – konserwacja i mycie

Nie można zapomnieć o konserwacji i oczyszczeniu rynien. Najlepszym sposobem będzie wymiecenie z nich zanieczyszczeń za pomocą szczotki lub myjki ciśnieniowej. Jeśli rynny liczą już kilka lat, warto je również odmalować. W tym celu możemy użyć specjalnego preparatu albo impregnatu. Powinniśmy również zastanowić się nad wymianą tych, które są porysowane lub popękane czy posiadają niewielkie szczeliny. Jeśli na naszym dachu znajduje się blacha trapezowa, bez problemu znajdziemy nowe rynny w przystępnej cenie. Innym rozwiązaniem okazuje się być wymiana tylko uszkodzonego moduły i zakup nowego w kolorze pasującym do pozostałych części tej instalacji.

Podsumowując, konserwacja i regularne oczyszczanie dachu oraz rynien, pozwala maksymalnie wydłużyć „żywotność” tych elementów i zaoszczędzić na kosztownych naprawach czy zakupie nowych części.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Odmładzanie starego domu
Next post Zastosowanie betonu w budownictwie