Odmładzanie starego domu

Read Time:1 Minute, 31 Second

Stary dom to często utrapienie dla właściciela. Ciągle coś przecieka, wewnątrz wieje chłodem i nawet ciągłe grzanie niewiele zmienia sytuację. Co zrobić, aby dom stał się ciepły, przyjemny i ładny?

Naprawy wewnątrz domu

Aby uczynić z domu miejsce przytulne, należy pozbyć się chłodu i przeciągów. Wymiana okien na nowoczesne i ergonomiczne, to pierwszy krok do poprawienia komfortu mieszkańców. Stare, nieszczelne często okna powodują dużą utratę ciepła i przez to dom staje się nieprzytulny. Następnym krokiem jest zadbanie o ciepłe podłogi. Marznące stopy nie pomagają w dobrym samopoczuciu. Podłogi drewniane, panele winylowe i wykładziny podłogowe to materiały ciepłe. Płytki natomiast zaliczamy do materiałów zimnych. Ogrzewanie podłogowe może jednak rozwiązać na zawsze problem zimnych posadzek. Ważnym elementem jest również wystrój pomieszczeń. W okresie zimowym można umieścić na kanapie dużo poduszek z miękkich materiałów, najlepiej w ciepłych kolorach. 

Remonty na zewnątrz

Dach to najważniejszy element domu. Dobry dach powinien stanowić nie tylko ozdobę budynku, ale również być dobrym izolatorem ciepła. Wykonanie dachu warto zlecić sprawdzonej firmie, dzięki czemu zyskamy gwarancję i pewność, że zainwestowane pieniądze będą dobrze wydane. Dobrze wykonany dach zapewni komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom domu na długie lata. Kolejnym krokiem powinno być ocieplenie domu. Termoizolacja budynku to warunek, aby dom stał się energooszczędny. Termoizolacja chroni budynek przed utratą ciepła zimą i przed upałami latem. Dobrze ocieplony dom pozwoli na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, dzięki czemu dom stanie się tańszy w utrzymaniu. Do ocieplenia domu potrzeba wielu materiałów i najlepiej jeśli pochodzą one od jednego producenta. Mamy wtedy pewność, że poszczególne materiały są do siebie dopasowane. Aby termoizolacja zdała egzamin na sto procent, musi być wykonana bardzo profesjonalnie. Dobrą decyzją jest więc zatrudnienie sprawdzonej, polecanej i solidnej firmy. Docieplenie budynków Częstochowa prowadzi działalność na terenie całego kraju. Firma zajmuje się termoizolacją budynków jednorodzinnych jak i bloków mieszkalnych. Świadczy ona kompleksowe usługi. Firma posiada wieloletnie doświadczenie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Zaprojektuj nowoczesny ogród przy pomocy betonu
Next post Odnowienie i konserwacja dachu przed zimą