O czym pamiętać, montując okno?

Read Time:1 Minute, 23 Second

Wybór okna od uznanego producenta to nie wszystko. Nawet jeśli wymianę będą przeprowadzali fachowcy, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy – w ten sposób zapewnimy sobie trwały efekt.

Czyste podłoże ościeża

Montowanie okna na zanieczyszczonej powierzchni to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Dlatego zanim rozpoczniemy jakiekolwiek prace, musimy się upewnić, że podłoże ościeża zostało dokładnie wyczyszczone. Nawet odrobina pyłu czy drobinki tynku mogą sprawić, że okno po zamontowaniu będzie nieszczelne. Pianka uszczelniająca nie będzie dobrze przylegała do brudnego ościeża, w związku z tym narazimy się na duże utraty ciepła z domu. Powstaną szczeliny, które mimo niewielkich rozmiarów wpuszczą do środka zimne powietrze. 

Dobre uszczelnienie okna

Skoro już mowa o uszczelnieniu, warto poświęcić temu więcej uwagi. Co z tego, że po wpisaniu „okna Częstochowa” wybierzemy najlepszy model, jeśli ten nie będzie nas chronił przed wydawaniem dużych sum na ogrzewanie? 

Doskonałe uszczelnienie powinno składać się właściwie z trzech elementów:

  • uszczelnienie wewnętrzne w postaci taśmy uszczelniającej, która zapobiega przedostawaniu się powietrza i pary wodnej;
  • uszczelnienie środkowe – tutaj należy wykorzystać piankę, chroniącą przed utratą ciepła, a przy okazji mającą właściwości akustyczne;
  • uszczelnienie zewnętrzne – taśmy rozprężne lub warstwowe, koniecznie impregnowane.

Oczywiście dobrze zastosowana pianka uszczelniająca nawet samodzielnie doskonale spełni swoje zadanie. Trzeba jednak upewnić się, że została właściwie rozprowadzona.

Usunięcie folii zabezpieczającej we właściwym momencie

Folia zabezpieczająca to jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych podczas wstawiania jakiegokolwiek okna. Musi pozostać na miejscu przez cały czas trwania montażu oraz po nim, póki prowadzone są prace. Jeśli usuniemy ją zbyt szybko, doprowadzimy do powstania nieestetycznych rys, a powierzchnia zostanie zanieczyszczona. Nie możemy jednak pozostawić jej na zbyt długo – będzie wówczas narażona na działanie czynników atmosferycznych, przez co jej zdjęcie będzie trudne, a nawet niemożliwe.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Wykładzina dywanowa do sypialni – jaką wybrać?
Next post Co warto wiedzieć przed zamieszkaniem w szeregówce?