Lokata progresywna w Częstochowie

Read Time:1 Minute, 14 Second

Lokata stanowi jeden z najbezpieczniejszych sposobów lokowania pieniędzy, który przynosi zyski. Jednym z jej rodzajów jest lokata progresywna. Czym jest ten produkt bankowy?

Jak sama nazwa wskazuje, środki wpłacone na lokacie progresywnej mogą osiągnąć progres. W każdej chwili możemy umieścić na naszej lokacie nowe środki, bez konieczności podpisywania nowej umowy z bankiem. Dzięki czemu pozbywamy się zbędnych formalności, a jednocześnie oprocentowanie rośnie wraz ze wzrostem środków na lokacie. Jest to więc jeden z korzystniejszych sposobów oszczędzania. Wielkość sumy, którą możemy dopłacić do naszej lokaty jest uzależniona od podpisanej umowy.

Wiele osób używa zamiennie słów lokata dynamiczna oraz progresywna. Lokata progresywna zakładana jest zazwyczaj na określony czas. Oprocentowanie lokaty progresywnej zazwyczaj jest niższe od lokaty terminowej. Dodać należy również, że bardzo często kapitalizacja odsetek lokaty progresywnej następuje pod koniec okresu umowy. Zaletą tego rodzaju lokaty jest to, że możemy wypłacić z niej środki w dowolnym okresie umowy. Wtedy albo nie otrzymujemy odsetek, albo są one naliczane za każdy zakończony miesiąc zgodnie z oprocentowaniem w tym czasie.

Jak wszystko, tak i lokata progresywna ma swoje wady i zalety. Jedną z wad jest fakt, że oprocentowanie tego rodzaju lokaty jest niższe niż oprocentowanie lokaty terminowej. Bardzo często do kapitalizacji odsetek dochodzi pod koniec okresu umowy. Niebywałą zaletą jest natomiast fakt, że pieniądze z lokaty progresywnej możemy wybrać w dowolnym okresie trwania umowy. Pierwsze miesiące lokaty progresywnej posiadają zazwyczaj stosunkowo niskie oprocentowanie, co stanowi zabezpieczenie dla banku. Zerwanie tego rodzaju lokaty może być więc dla nas najzwyczajniej w świecie nieopłacalne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Najlepiej kupować u producenta
Next post Holowanie to pestka