Kredyt gotówkowy bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Read Time:1 Minute, 59 Second

Coraz więcej Polaków interesuje się ofertą banków i zaciąga zobowiązania kredytowe. Niestety, coraz ostrzejsze warunki i ograniczenia, jakie stawiają te instytucje, sprawiają, że o wsparcie finansowe nie może starać się każdy. Sprawdź, kto może liczyć na pozytywną decyzję kredytową, a komu zobowiązanie kredytowe nie zostanie udzielone.

Banki a zdolność kredytowa

Banki komercyjne działające na rynku polskim udzielają zobowiązania kredytowe, takie jak kredyt gotówkowy na dowolny cel czy kredyt celowy, w tym kredyt hipoteczny na jasno określonych warunkach. Przede wszystkim sprawdzają zdolność oraz historię kredytową swoich potencjalnych klientów. Nie ma więc możliwości, by wsparcie finansowe zostało udzielone osobom, co do których zachodzi podejrzenie problemów finansowych, przez które kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać comiesięcznych rat. Liczy się też historia kredytowa, a więc zachowanie kredytobiorcy względem zaciągniętych już wcześniej zobowiązań. Jeśli nie spłacał ich w terminie, nie otrzyma kolejnego kredytu.

Nie ma możliwości, by bank nie weryfikował zdolności kredytowej. Okazuje się jednak, że jej brak nie jest przeszkodą w otrzymaniu finansowego wsparcia. Właśnie między innymi po to na rynku usług bankowych prężnie działa niejeden pośrednik kredytowy. To ten specjalista doradzi i pomoże w kwestii budowania zdolności oraz pozytywnej historii kredytowej, która będzie akceptowana przez instytucje bankowe.

Pośrednik kredytowy a szansa na zobowiązanie kredytowe

Przeciętny Polak nie zna wszystkich ofert banków ani nie posiada wiedzy w zakresie warunków, jakie każda instytucja bankowa stawia w ramach udzielanych zobowiązań. Fakt, że jeden bank nie udzielił kredytu, nie oznacza, że negatywną decyzję wystawią wszystkie instytucje. Trzeba wiedzieć, że każda z nich ma inne ograniczenia i oferuje różne propozycje. Każdy bank ma też inne wymagania względem swoich klientów.

To pośrednik kredytowy jest ekspertem w bankowym świecie. To on powinien doprowadzić do wydania pozytywnej opinii również klientom, którzy nie wykazują najlepszej zdolności kredytowej. Są też różne rozwiązania, dzięki którym w krótkim czasie udaje się takową poprawić, przynajmniej w celu otrzymania finansowego wsparcia.

Rozwiązania alternatywne

Nawet najlepszy pośrednik kredytowy nie załatwi kredytu w banku, jeśli sytuacja finansowa jego klienta jest naprawdę kiepska. Nie da się ukryć zadłużeń, obciążających zobowiązań kredytowych czy egzekucji komorniczej. W takich przypadkach żadna instytucja bankowa z całą pewnością kredytu nie przyzna.

Nie oznacza to jednak, że chętny finansowego wsparcia nie otrzyma wcale. Pośrednik kredytowy może zaproponować mu przecież skorzystanie z równie dobrych ofert firm pożyczkowych czy parabanków. Te instytucje pozabankowe nie zawsze sprawdzają zdolność kredytową, a środki pieniężne przekazywane są bardzo często jedynie po weryfikacji dowodu osobistego i deklaracji pożyczkobiorcy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Metamorfoza domu
Next post Gąsior modułowy do wykończenia dachu z blachy