Jak zacząć naukę obcego języka?

Read Time:1 Minute, 32 Second

Wielu z nas marzy o poznaniu jakiegoś języka obcego. Czasami blokuje nas przed tym brak czasu, czasami obowiązki zawodowe, lub po prostu strach. Zdecydowanie nie jest warto odkładać nauki w czasie. Przecież nikt nie powiedział, że musisz opanować nowy język w tydzień. Jest to czasochłonny proces, ale całe szczęście możemy postawić na metodę małych kroków. Jak więc warto zacząć uczyć się języka w taki sposób, żeby znaleźć na to czas i się nie zniechęcić?

„Zanurz się” w języku, którego chcesz się nauczyć

Bardzo dobrym pomysłem na poznanie obcego języka, jest to aby spróbować się w nim „zanurzyć”. Co to oznacza? Jeśli obiektem Twoich zainteresowań językowych jest chociażby angielski, zrezygnuj z lektora przy oglądaniu filmów i postaw na napisy, słuchaj anglojęzycznej muzyki lub sięgnij po anglojęzyczne radio. Już same te zabiegi wprowadzą Cię do świata języka, który chcesz poznać. Zaczniesz zwracać uwagę na poszczególne słowa i ogólne brzmienie języka, przez co łatwiej będzie Ci kontynuować naukę.

Metoda tysiąca słówek

Dobrym sojusznikiem w nauce języka dla tych najbardziej zabieganych, jest metoda tysiąca słówek. Opiera się ona na poznaniu tysiąca słów, które są kluczowe dla danego języka. Może nie zastąpi to szkoły językowej i doświadczonego lektora, takiego jak nauka angielskiego Częstochowa, jednak pomoże nam nieco oswoić się z językiem, który chcemy poznać. Nauka gramatyki i konstrukcji zdań również będzie nam potrzebna, jednakże w tym wypadku lepiej jest postawić na kurs językowy. Słówka możemy poznać sami bez większych problemów, nawet w niecodziennych sytuacjach. Jeśli nie masz czasu na naukę, możesz na przykład zrobić specjalne fiszki z zasobem słów, który aktualnie poznajesz i porozklejać je w miejscach, gdzie często patrzysz. Nie jest to może najbardziej optymalna metoda, jednakże jeśli nie masz czasu na konwencjonalną naukę, to fiszki z całą pewnością nie zawadzą. Po poznaniu określonego zasobu słownictwa, na pewno łatwiej będzie Ci nauczyć się konstruować pierwsze zdania w obcym języku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dlaczego nauka języka metodą bezpośrednią przynosi lepsze efekty niż nauka tradycyjnymi metodami?
Next post Jak wybrać odpowiednią szkołę językową?