Jak zachęcić dziecko do nauki?

Read Time:2 Minute, 20 Second

Kochamy nasze dzieci i chcemy dla nich jak najlepiej. Czasem jednak, mimo naszych dydaktycznych umiejętności, nie potrafimy zachęcić dziecka do nauki. Niektóre pociechy już od najmłodszych lat wyrabiają sobie niechęć do szkoły, na co wpływ może mieć środowisko czy po prostu ich charakter. Co zrobić, by nasze dziecko chętniej się uczyło? Przede wszystkim skorzystać z platformy edukacyjnej squla.pl!

Squla.pl – platforma z wyobraźnią!

Squla.pl to platforma edukacyjna, na której znajduje się ponad 40 tysięcy gier i quizów dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz przedszkola. Gry i zabawy zostały opracowane przez nauczycieli i autorów podręczników i są zgodne z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok 2016/2017. Co najważniejsze, dzieci mają tu do wyboru wszystkie możliwe przedmioty, których uczą się w szkole podstawowej. Na platformie prócz interaktywnych gier i zabaw, znajdują się także filmiki edukacyjne. Dodatkową motywacją dla dziecka do nauki są punkty, przyznawane za przechodzenie kolejnych poziomów i etapów nauki. Punkty następnie mogą być wymieniane na atrakcyjne nagrody.

Dlaczego dzieci nie chcą się uczyć?

Z pewnością zauważyliście, że Wasze dzieci zawsze chętnie pomagały Wam w kuchni albo „majsterkowały” z tatą. Co się stało, że od kiedy poszły do szkoły, nie mają chęci do nauki? Wina oczywiście leży po stronie systemu szkolnictwa. Dlaczego? Bo system zabija ciekawość i kreatywność dzieci. Program nauczania nie podąża za ciekawością dzieci, bo to dzieci muszą podążać za programem, który – przyznajmy sobie szczerze – jest czasami nudny i kompletnie niedostosowany do dzieci. Nauczyciele powinni umieć zaciekawić dzieci, tym czasem już od małego istnieje przekonanie, że nauka posłuży nam jedynie do skończenia szkoły i zdobycia jakiegoś papierka. Dzieci powinny wiedzieć, że to co robią, ma jakiś sens, że się im to na coś przyda. Tym czasem często padające pytanie: „A do czego przydadzą mi się ułamki?” albo „Do czego mi homonimy?” wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Nauczyciele powinni przede wszystkim pokazać, do czego może posłużyć nam zdobywana wiedza i jak ją wykorzystać w życiu.

Jak zachęcić dzieci do nauki?

Jest jeszcze druga ważna sprawa – sposób podania tej wiedzy. Wiadomo, że małe dzieci mają duży problem ze skupieniem się na zajęciach. W końcu dzieciństwo to czas zabawy i przyjemności. Dlaczego więc nie spróbować uczyć dziecka właśnie poprzez zabawę? Wielu rodziców już od małego daje dziecku do ręki tablet, kiedy chce mieć odrobinę spokoju. Dziecko przyzwyczaja się do nowych technologii, aczkolwiek później często te przyzwyczajenia idą w złą stronę. Dzieci zamiast uczyć się, grają całymi dniami na komputerze w gry, które niekoniecznie przeznaczone są dla nich. Świetną alternatywą będą więc gry, które przy okazji dostarczą dziecku potrzebną wiedzę. Zamiast dawać dziecku tablet z mało inteligentnymi grami, włącz mu platformę squla.pl. Jest to wiedza podana w bardzo ciekawej i interesującej formie. Jeśli dziecko polubi gry na tej platformie, polubi również samą naukę. Bo zabawy i quizy są tu kolorowe, wciągające i przede wszystkim mądre!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Kampanie Facebook ads – dlaczego są tak bardzo wartościowe?
Next post Język angielski – zainwestuj w przyszłość