Jak wybrać dach z blachy?

Read Time:1 Minute, 29 Second

Blacha to coraz częściej wybierany materiał na dachy. Popularność dachów blaszanych wynika z wielu zalet, które pokrótce omówimy w tym artykule.

Dlaczego warto zainwestować w dach z blachy?

Wybór materiału na dach to bardzo poważna decyzja, dlaczego powinna być dobrze przemyślana i przekalkulowana. Dach to przede wszystkim nasze bezpieczeństwo, dlatego powinien być solidny i dobrze wykonany. Dach również powinien pasować wizualnie do reszty posesji. Coraz większą popularność zdobywają dachy z blachy. Wynika to z ich trwałości i stosunkowo niskiej ceny. Dobrze wykonany blaszany dach, może służyć domownikom przez bardzo wiele lat.

Rodzaje blaszanych pokryć dachowych

Wśród najpopularniejszych pokryć dachowych z blachy wyróżniamy: blachodachówkę, blachę trapezową i blachę płaską.

Blacha płaska to bardzo trwały materiał, który przy odpowiedniej konserwacji może przetrwać w doskonałym stanie nawet 50 lat. Do wyboru mamy blachy aluminiowe, stalowe, miedziane, tytanowo – cynkowe, a nawet powlekane tworzywem sztucznym lub mineralnym. 

Blachodachówka jest najczęściej wybieranym materiałem na dachy. Swoją popularność zawdzięcza, przede wszystkim, swojemu wyglądowi. Blachodachówka do złudzenia przypomina standardowe dachówki ceramiczne. Jest jednak dużo łatwiejsza do kładzenia. Dach z blachodachówki jest bardzo lekki, więc nie obciąża konstrukcji domu. Jest również bardzo trwały, gdyż blacha jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Nie straszny mu deszcz, śnieg, wysokie ani niskie temperatury. 

Blacha trapezowa to tańsza alternatywa dla blachodachówki. Do niedawna używana była głównie w obiektach przemysłowych i halach magazynowych. Jednak dzięki swoim wielu zaletom coraz częściej wykorzystywana jest w budownictwie prywatnym. Jak już wcześniej wspomniałam, blacha trapezowa jest tańsza od blachodachówki, a jest równie lekka, mocna i wytrzymała. Blacha trapezowa jest bardzo odporna na korozję, dzięki czemu dach z niej wykonany będzie służył bardzo długi czas. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że dach z blachy trapezowej jest po prostu ładny.

Niezależnie od wyboru blachy na dach, najważniejsze jest, aby praca wykonana była starannie i profesjonalnie. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Jak dbać o kosiarkę?
Next post Angielski dla dorosłych ‒ co warto o nim wiedzieć?