Jak dbać o kosiarkę?

Read Time:1 Minute, 26 Second

Kosiarka to jeden z najważniejszych sprzętów dla każdego ogrodnika i działkowca. Ponieważ kosiarka jest bardzo eksploatowana przez cały sezon, należy o nią dbać, aby mogła nam służyć przez długi czas.

Konserwacja kosiarki

Poza tym, że kosiarkę należy dobrze zabezpieczyć na zimę, warto pamiętać, aby dbać o nią również w pełni sezonu. Ważnym elementem jest bieżące smarowanie ruchomych części kosiarki i przeglądanie noży. 

Przechowywanie kosiarki jest także bardzo ważne. Aby uniknąć korozji części metalowych, należy trzymać kosiarkę w suchym pomieszczeniu. Ponieważ kosiarka jest dosyć intensywnie eksploatowanym sprzętem, w jej przypadku mogą się zdarzać małe usterki. Czy w każdej sytuacji musimy kosiarkę oddawać do punktu naprawy? Absolutnie nie – kosiarka to dosyć proste urządzenie, dlatego niewielkie naprawy możemy wykonać samodzielnie.

Ostrzenie noży do kosiarki

Najczęściej zużywającą się częścią w każdej kosiarce jest element tnący, czyli nóż. Z powodzeniem sami możemy go naostrzyć. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na położenie śrubek i nakrętek. Jest to niezbędne, aby po naostrzeniu zamocować nóż dokładnie w taki sam sposób, jak było to zrobione fabrycznie. Nóż najlepiej ostrzyć za pomocą szlifierki kątowej. Należy również pamiętać, że noże do kosiarki ostrzymy zawsze tylko z jednej strony.

Kiedy nie ostrzyć noża do kosiarki?

Ostrze nie nadaje się do ostrzenia, gdy jest: wyszczerbione, pogięte, pęknięte lub nadmiernie skorodowane. W takiej sytuacji należy kupić nowy nóż do kosiarki. Jest to wydatek niewielkiego rzędu, a my zyskujemy pewność, że praca z kosiarką będzie bezpieczna i efektywna.  Dobra i sprawna kosiarka to gwarancja pięknego trawnika.

Wymiana części kosiarki

Czy można samodzielnie naprawić kosiarkę? Oczywiście, że tak. Kosiarka to urządzenie dosyć proste w budowie i obsłudze. Bardzo wiele części w kosiarce można bez problemu samodzielnie wymontować i wymienić na nowe. Wystarczy odrobina chęci i zmysłu technicznego.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post W jaki sposób naprawić posadzkę żywiczną?
Next post Jak wybrać dach z blachy?