Hirudoterapia – szarlataństwo czy może jednak nie?

Hirudoterapia – szarlataństwo czy może jednak nie?

2 lutego 2018 Wyłączono przez Master Bloger

Większość z nas wierzy w niekonwencjonalne sposoby leczenia chorób. Kiedy współczesna medycyna – chociaż wyposażona w nowoczesne środki – zaczyna zawodzić, niemal odruchowo sięgamy po tradycyjne metody. Liczymy na to, że wszystko jest możliwe. I mimo że się do tego nie przyznajemy – prędzej czy później wypróbujemy nawet to, co wydaje nam się niewiarygodne.

Pijawki? Toż to czarna magia!

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami (szczegóły dotyczące zabiegu znajdziesz na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami), przeżywa obecnie swój renesans. Choć jest znana (i stosowana) już od starożytności, nadal wielu z nas uważa ją za czary-mary. Społeczeństwo niezmiennie jest podzielone na dwa obozy: zwolenników i przeciwników. Zwolennicy przyznają, że w obliczu niewyleczalnych chorób warto poddawać się tego typu zabiegom. Przeciwnicy zaprzeczają, twierdząc, że to istne szarlataństwo. Gdzie jest zatem złoty środek?

Co tak naprawdę wiemy o hirudoterapii?

Złotym środkiem wydaje się po prostu przekonanie się na własnej skórze o skuteczności bądź nieskuteczności tej metody. Warto na ten temat poczytać i dowiedzieć się nieco więcej niż po zapoznaniu się z opiniami laików, zanim skrytykujemy i całkowicie odrzucimy leczenie pijawkami. Zabieg hirudoterapeutyczny nie jest ani niebezpieczny czy szkodliwy, ani bolesny. A pijawki wcale nie wypijają „złej krwii”, jak wielu z nas sądzi. Gdy spróbujemy, niczego nie stracimy (oprócz odrobiny wolnego czasu), a efekty mogą okazać się zaskakujące.

Wchodzisz w to?

Pijawki dzięki swoim właściwościom leczniczym potrafią zdziałać cuda. Stosuje się je zarówno do zwalczania wielu chorób, jak i… w kosmetologii. Oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić, że hirudoterapia okaże się skuteczna we wszystkich przypadkach, mimo to jej negowanie bynajmniej nie przyniesie żadnych korzyści. Może więc warto spróbować? My w to wchodzimy, a Ty?

Jeśli wciąż się zastanawiasz, zajrzyj na stronę http://pijawki.abros.pl/. Znajdziesz tam garść informacji zarówno o pijawkach, jak i hirudoterapii. Możesz także zapisać się na pierwszy zabieg.