Banki, które wspierają polskie rolnictwo

Read Time:2 Minute, 2 Second

Rolnik, który chce rozwijać swoje gospodarstwo, może dzisiaj liczyć na solidne wsparcie. Ma szansę na otrzymanie nie tylko dotacji ze środków unijnych, ale również na zaciągnięcie kredytu na preferencyjnych warunkach. To właśnie sprawia, że polska wieś przeżywa obecnie wzmożony rozwój.

Kredyt dla rolnika na preferencyjnych warunkach

Niektóre banki, które działają na rynku polskim, oferują kredyt dla rolnika. To produkt specjalny, który ma na celu wspieranie rodzimego rolnictwa. Rolnik może zaciągnąć takie zobowiązania na korzystnych warunkach. Okazuje się, że część odsetek spłacana jest w tym przypadku ze środków przekazywanych z ARiMR.

Dzięki temu rolnik spłaca jedynie zaciągnięty kapitał. Może liczyć na niskie raty, długi okres kredytowania i niewielkie koszty około kredytowe. W wielu przypadkach bank nie pobiera na przykład prowizji za uruchomienie środków, które pochodzą z takiego zobowiązania.

Wsparcie dla małych i dużych gospodarstw

Kredyt dla rolnika może być udzielony zarówno tym, którzy prowadzą niewielkie gospodarstwa rolne, ale widząc w nich potencjał, chcą je rozwijać. Takie zobowiązanie może być również pomocne dla dużych gospodarstw rolnych, na przykład w celu jego doposażenia.

Rolnicy najczęściej zaciągają preferencyjne kredyty w celu zakupu kolejnych hektarów ziemi. Środki mogą też przeznaczyć na zakup sprzętów albo zwierzyny. Ci, którzy planują rozpoczęcie działalności agroturystycznej, mogą za pozyskane pieniądze wyremontować pokoje dla gości albo zainwestować w dodatkowe atrakcje.

Kredyt na dowolny cel

Banki oferują kredyt dla rolnika, który jest ściśle sprecyzowany, biorąc pod uwagę cel tego zobowiązania albo nie ingerują zupełnie w motywy kredytobiorcy i przyznają kredyt na dowolny cel.

Warto jednak zaznaczyć, że kredyt dla rolnika jest o wiele bardziej opłacalny, jeśli kredytobiorca cel określi. Może wtedy korzystać również z dedykowanych produktów banków. Instytucje bankowe oferują konkretne kredyty na zakup ziemi, nabycie maszyn i urządzeń rolniczych czy kupno zwierzyny hodowlanej. W przypadku kredytu na dowolny cel rolnik może rozdzielić środki na kilka inwestycji. Wiele zależy od jego potrzeb i możliwości.

Rozwój polskiej wsi

Nie da się ukryć, że bez zewnętrznego wsparcia polski rolnik nie byłby w stanie rozwijać tak prężnie swojego gospodarstwa. To z kolei odbijałoby się niekorzystnie na funkcjonowaniu całej gospodarki.

Warto wiedzieć, że plany inwestycyjne w przypadku terenów wiejskich są najbardziej obiecujące, kiedy uwagę zwraca się na duże przedsiębiorstwa. Mamy iść śladem naszych zachodnich sąsiadów, gdzie gospodarstwa powyżej 20 hektarów ziemi funkcjonują w przeważającej ilości. W Polsce nadal działa więcej małych gospodarstw rolnych, ale kredyt dla rolnika czy innego rodzaju finansowe wsparcie to dobry krok inwestycyjny, by tę sytuację zmienić. Tylko w ten sposób rodzima wieś może stać się nowoczesna, przynosząca konkretne zyski.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Laptop dobrej jakości – jak go szukać?
Next post Konto oszczędnościowe – dlaczego wciąż cieszy się tak dużą popularnością? /Konta oszczędnościowe