NOWY PLAC JUŻ OTWARTY DLA MIESZKAŃCÓW

NOWY PLAC JUŻ OTWARTY DLA MIESZKAŃCÓW

5 stycznia 2015 Wyłączono przez Redakcja

dsc_0000-36
Na skwerze przy skrzyżowaniu alei Armii Krajowej i ul. Dekabrystów powstał nowoczesny plac aktywności ruchowej. To największe, jak dotąd tego typu miejsce rekreacji w mieście.

Plac na Tysiącleciu zawiera w swym obrysie wszystko, co potrzebne do aktywnego spędzania czasu wolnego – zarówno przez najmłodszych, jak i starszych częstochowian. A wszystko to w otoczeniu ozdobnej zieleni, alejek spacerowych i drewnianej pergoli ogrodowej.

– Ten teren zwyczajnie należał się mieszkańcom. Jego budowa to część realizowanych w mieście inwestycji, służących rozbudowie sportowo-rekreacyjnego zaplecza Częstochowy. W ramach ich realizacji zmodernizowaliśmy już kilkanaście innych placów zabaw. W tym roku przy częstochowskich szkołach powstało również 12 wielofunkcyjnych boisk. A to nie koniec – zapowiada prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Podzielony na dwie części plac powstał w okręgu o średnicy 42 m. Największy element całości to wielofunkcyjne urządzenie zabawowe, obejmujące m.in. wieżyczki, przeplotnie, drabinki i zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, labirynt wielopoziomowy, linę wspinaczkową, tunel linowy, drążki gimnastyczne, rurę strażacką i zestaw do przewrotów. Bawiące się na placu maluchy mogą również korzystać z huśtawek, bujaków sprężynowych i piaskownicy.

Plac zaprojektowano i zbudowano również z myślą o dorosłych. Specjalnie dla nich powstało 7 dwustanowiskowych urządzeń, umożliwiających ćwiczenia wszystkich głównych grup mięśni. Jednocześnie może z nich korzystać 14 osób.

Kosztująca 650 tys. zł inwestycja wpisuje się w miejskie inicjatywy, w ramach których w różnych dzielnicach Częstochowy budowano place zabaw i rekreacji ruchowej dla dzieci i dorosłych. W tym roku powstało ich trzynaście.

Więcej informacji na www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=4479. Zdjęcie i informacje pochodzą z serwisu czestochowa.pl