Folia dachowa pod blachodachówkę – jaką wybrać?

Read Time:1 Minute, 19 Second

Szukając wyjątkowo szczelnego i zarazem wytrzymałego pokrycia dachowego, prędzej czy później zwrócimy uwagę na blachodachówkę. Jest ona nie tylko niezwykle lekka i odporna na czynniki zewnętrzne, ale także doskonale wygląda. Żeby jednak prawidłowo spełniała swoją funkcję, musi zostać odpowiednio zamontowana – a w tym celu przyda się folia dachowa.

Po co stosować folię dachową?

Dzięki swoim właściwościom blachodachówka doskonale chroni dach przed wilgocią. Tworzy zwartą, solidną powłokę, przez którą nie przedostają się opady – szczególnie jeśli zadbamy o to, by została dobrze przykręcona. O dodatkową szczelność dachu dba jednak właśnie folia, która powinna znaleźć się pod pokryciem.

Folia dachowa ma właściwie podwójne zadanie: chroni nie tylko samą powierzchnię dachu, ale także sam budynek. To właśnie po jej zastosowaniu możliwe jest utrzymanie odpowiednich parametrów cieplnych w pomieszczeniach, szczególnie jeśli posiadamy mieszkalne poddasze. Jej wykorzystanie sprawia, że dom staje się energooszczędny – nasze rachunki za ogrzewanie będą znacznie niższe, ponieważ zdecydowanie łatwiej będzie nam osiągnąć wymaganą temperaturę we wnętrzu.

Dodatkowo folia całkowicie zapobiega przedostawaniu się wilgoci do domu. Stąd też eliminujemy ryzyko powstawania szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. Pokrycie dachowe natomiast na dłużej pozostanie estetyczne i skuteczne.

Planujesz wykończenie dachu blachodachówką?

Jaką folię dachową wybrać dla blachodachówki?

Najczęściej do blachodachówki polecana jest folia wysokoparoprzepuszczalna – umożliwia ona zachowanie odpowiedniej izolacji termicznej, dlatego jest szczególnie przydatna w przypadku budynków mieszkalnych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że blaszany dach może bardzo mocno się nagrzewać od intensywnego słońca, dlatego folia paroprzepuszczalna nie zawsze będzie dobrym wyborem. 

Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie folii metalizowanej. Doskonale odbija ona promieniowanie słoneczne, a przy tym nie traci swoich właściwości nawet pod wpływem bardzo wysokich temperatur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak zadbać o swój ogród?
Next post Kurs językowy – kryteria wyboru szkoły