Dlaczego warto wybrać beton towarowy?

Read Time:1 Minute, 27 Second

Planując budowę jakiejkolwiek nieruchomości bardzo ważne jest, aby właściwie wybrać surowce budowlane. Jednym z najczęściej wykorzystywanych surowców budowlanych jest beton. Czym jest beton i jakie są jego rodzaje? Czym jest beton towarowy?

Co to jest beton?

Beton można uznać za najpopularniejszy surowiec budowlany, ponieważ znajduje on swoje zastosowanie praktycznie na każdym placu budowy. Beton w swojej podstawowej formie jest tworzywem powstającym w wyniku połączenia kruszywa, wody i spoiwa. Beton wzbogacany jest odpowiednimi domieszkami oraz dodatkami, w celu uzyskania przez niego pożądanych właściwości. 

Rodzaje betonu

Beton klasyfikuje się według różnorodnych kryteriów, jednak najczęściej dokonuje się tego z uwagi na ciężar objętościowy. Ze względu na niniejsze kryterium wyszczególnia się:

  • beton lekki, wytwarzany z kruszyw lekkich, które czasami zastępowane są kulkami styropianu lub pianką techniczną,
  • beton zwykły, wytwarzany z kruszyw naturalnych i łamanych (konstrukcyjny), lub porowatych (niekonstrukcyjny),
  • beton ciężki, wytwarzany z kruszyw barytowych, manganowych i stalowych.

Beton lekki stosowany jest zazwyczaj do tworzenia stropów średniowymiarowych oraz elementów ściennych. Często stanowi warstwę wyrównawczą lub podkładową. Beton zwykły konstrukcyjny, jak sama nazwa wskazuje, służy do wytwarzania elementów żelbetowych oraz betonowych. Z kolei niekonstrukcyjny znajduje zastosowanie przy wykonywaniu części o wyższej izolacyjności cieplnej, takich jak np. pustaki stropowe czy ścienne. Beton ciężki pochłania promieniowanie jonizujące, a także wykazuje odporność na wysokie temperatury, co powoduje, że wykorzystywany jest do budowy osłon kabin RTG czy reaktorów atomowych. 

Beton towarowy a beton zwykły

To co odróżnia beton towarowy Częstochowa od betonu zwykłego to przede wszystkim jego większa trwałość i wytrzymałość. Betony towarowe posiadają bardziej rozbudowany skład, są wzbogacone dodatkami i domieszkami, które pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości surowca. Beton towarowy ma szersze zastosowanie niż zwykły beton, jest używany do budowy dróg, słupów , a także płyt stropowych. Jeśli zależy nam na solidności i trwałości budynku warto zainwestować w beton towarowy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Korzyści posiadania pompy ciepła w domu
Next post Nauka języka obcego – co trzeba wiedzieć?