Czy warto inwestować w okna drewniane?

Czy warto inwestować w okna drewniane?

18 marca 2020 Wyłączono przez Master Bloger

Piękny dom czy mieszkanie to nie tylko dobrze zaaranżowane wnętrza, nietypowe meble i dodatki. Coraz więcej osób zwraca także uwagę na… okna. Te również powinny pasować do urządzanych pomieszczeń, ale o ich wyborze musimy zadecydować jeszcze przed remontem czy budową domu. Dużą popularnością cieszą się od kilku lat drewniane okna, ale czy rzeczywiście warto w nie inwestować? 

Wybór okien do domu lub mieszkania

Przed przystąpieniem do budowy domu czy też remontu mieszkania, dobrze jest zaplanować, jaki styl wnętrz będzie nas szczególnie interesował. Jeżeli lubimy nowoczesne wnętrza, wtedy nie musimy się obawiać, ze plastikowe okna popsują cały efekt. Coraz więcej osób decyduje się jednak na zupełnie inne style, znacznie odmienne od minimalistycznych, białych pomieszczeń z meblami na wysoki połysk. 

Kupując wiekowe meble i antyczne dodatki, dobrze jest zestawić je z innymi materiałami utrzymanymi w podobnej estetyce. Drewno jest bardzo uniwersalne i nigdy nie przestaje być modne. Właśnie dlatego kupujący wielokrotnie rezygnują z tworzyw sztucznych na rzecz naturalnych wykończeń – także w przypadku okien. 

Drewniane okna 

Dobrej jakości okna Częstochowa posiadają dobrą odporność a wypaczenie okien, a wykonane zostały  systemie Softline – w tym przypadku lite drewno klejone jest  z trzech warstw. Takie okna są nie tylko funkcjonalne, ale również dobrze się prezentują. Umieszczone progi ram oraz dolne krawędzie skrzydeł posiadają aluminiowe okapniki – a te doskonale współgrają z całością. 

Czy drewno sprawia kłopoty w przypadku konserwacji? Na szczęście nie, a dbanie o takie ramy nie jest ani czasochłonne, ani tym bardziej trudne. Dodatkowo okna z drewnianymi ramami są bardzo szczelne, mają niski czynnik przenikania ciepła, mogą być w przyszłości malowane oraz idealnie wygłuszają dźwięki otoczenia. Sprzyjają także instalacji systemów antywłamaniowych, które bardzo często wybierają mieszkańcy domków jednorodzinnych bądź większych firm. 

Więcej informacji o wysokiej jakości oknach znajdziesz na stronie: http://dwd.pl