BĘDĄ NOWE AUTOBUSY I MODERNIZACJA ZAPLECZA TECHNICZNEGO

BĘDĄ NOWE AUTOBUSY I MODERNIZACJA ZAPLECZA TECHNICZNEGO

5 stycznia 2015 Wyłączono przez Redakcja

mpk3_szeset-1

Zakup trzech kolejnych nowych autobusów i modernizacja zaplecza technicznego – m.in. takie inwestycje chce przeprowadzić w przyszłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie. Środki finansowe na te cele – blisko 6 mln zł – będą pochodzić z budżetu miasta. Decyzję w tej sprawie podjęli częstochowscy radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta.

Konieczność uruchomienia dodatkowych środków dla MPK z budżetu miasta wiąże się m.in. z faktem podpisania przez spółkę umowy na zakup 40 autobusów hybrydowych o napędzie gazowo-elektrycznym, które mają jeździć po częstochowskich ulicach pod koniec przyszłego roku. Przypomnijmy, że MPK zdobyło zewnętrzne środki na zakup takich pojazdów (prawie 66 milionów zł) w ramach realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska programu „Gazela”. W związku z tą inwestycją MPK musi zmodernizować zaplecze celem przystosowania go do możliwości serwisowania tego rodzaju pojazdów. Środki, które zostaną przekazane na ten cel z budżetu, to ponad 3,5 mln zł.

Dodatkowo miasto chce wesprzeć spółkę kwotą ponad 2,3 mln zł na zakup trzech autobusów z tradycyjnym napędem. Mają one zastąpić część starego i wyeksploatowanego taboru, uciążliwego dla pasażerów, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych i rodziców przewożących dzieci w wózkach. Nowe autobusy nie tylko podniosą jakość świadczonych usług, ale także poprawią komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Więcej informacji na www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=4663. Zdjęcie i informacje pochodzą z serwisu czestochowa.pl