Angielski dla dorosłych. Czy języka obcego można się nauczyć w każdym wieku?

Read Time:1 Minute, 27 Second

Obecnie angielski jest wprowadzany od najmłodszych lat. Nawet jeśli Twoje dziecko nie miało wcześniej styczności z językiem obcym, pierwsze kroki w tym zakresie zacznie stawiać już w przedszkolu. Co jednak, jeśli mamy 40, 50 lat, czyli jesteśmy z roczników, gdy angielski nie był jeszcze tak powszechny? Czy można nadrobić zaległości?

Mit o nauce języka

To prawda, że im wcześniej zaczniemy się uczyć angielskiego, tym łatwiej przyjdzie nam przyswajanie wiedzy. Mimo wszystko wymówki w stylu „jestem już za stary na naukę” nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Przy odrobinie determinacji i chęci można, nawet na własną rękę, opanować język obcy w stopniu pozwalającym na swobodne komunikowanie się.

Zanim zaczniesz naukę angielskiego

Przed zapisaniem się do szkoły językowej bądź wybraniem odpowiedniego kursu, warto dokładnie przemyśleć, jakie efekty chcemy osiągnąć. Lepiej nie stawiać sobie wygórowanych celów, zwłaszcza gdy uczymy się języka od podstaw. Przesadne wymagania mogą skutkować spadkiem motywacji, a ostatecznie porzuceniem zajęć i utwierdzeniem się w przekonaniu, że angielski nie jest czymś, czego możemy się nauczyć.

Postaraj się zorganizować swój czas wolny tak, by każdego dnia mieć chociaż kilkanaście minut na powtórzenie słówek albo zrobienie jakiegoś ćwiczenia. Systematyczność to jeden z najważniejszych elementów nauki. Przed wyborem danego nauczyciela, sprawdź opinie na jego temat, by być pewnym, że odpowiada Twoim potrzebom.

Jaką formę nauki angielskiego wybrać?

Dorośli najczęściej wybierają lekcje indywidualne. Kontakt z tutorem w trybie 1:1 pozwala na to, by nauczyciel skupił się wyłącznie na Tobie, ponadto godziny lekcji są zwykle bardzo elastyczne. Innym rozwiązaniem są oczywiście kursy w szkołach językowych. Dzięki pracy w grupie można jeszcze bardziej podszkolić umiejętności mówienia po angielsku. Dostępne są także kursy online, polecane szczególnie dla zaawansowanych. Taka forma nauki wymaga szczególnej motywacji, ponieważ pracujemy sami i to od nas zależy, jakie będą efekty.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Previous post Lokata na 3 miesiące: o czym trzeba wiedzieć?
Next post Metamorfoza domu